Vše o Nízkých Tatrách. Co vidět a kde se ubytovat?

Podle mnohých statistik jsou Nízké Tatry stále více navštěvované. Podle řady průzkumů lákají nejen slovenské a české turisty, ale také lákají turisty z celého světa, kteří chtějí poznat zdejší krásu Nízkých Tater. Národní park Nízké Tatry najdeme konkrétně na středním Slovensku, nabízí celou řadu možností, jak trávit volné dny. Abyste však nebloudili z místa na místo, ale skutečně poznávali Nízké Tatry, prozradíme vám vše, co o Nízkých Tatrách potřebujete vědět.

ubytování v Nízkých TatráchPokud bychom se měli pozastavit nad historií Nízkých Tater, zmínili bychom zejména zdejší dřevěný artikulární evangelický kostel, který najdete ve vesnici Svätý kríž. Jedná se o jednu z největších staveb celé velké střední Evropy. Podle mnohých je skutečně pozoruhodnou stavbou, kde najdete i nádherný barokní oltář pocházející z roku 1693. 

Co se týče kulturní stránky Nízkých Tater, je třeba konstatovat, že to zde žije jak během zimy, tak během léta a jiných ročních období. Konají se zde pravidelně nejrůznější hudební koncerty, ani o sportovní akce zde není nouze. K nejoblíbenějším sportovním událostem patří cyklistické závody. 

Co v Nízkých Tatrách vidět

Ptáte se však, co byste měli v Nízkých Tatrách vidět? Co třeba Demänovskou ledovou jeskyni? Ta rozhodně okouzlí každého návštěvníka Nízkých Tater. Veřejnosti je přístupná od května zhruba do konce září. Nechoďte sem však v pondělí, je zavřená stejně jako hrady a zámky. Pokud se sem vydáte, i v létě se pořádně oblečte, jelikož se zde průměrná teplota pohybuje kolem tří stupňů Celsia. 

Lákadlem jsou i zdejší vrcholy, které zkrátka musíte zdolat. K nejvyšším vrcholům patří Ďumbier, který je o něco vyšší než česká Sněžka, dalším vysokým vrcholem je Chopok nebo Dereše. Opět se jedná o hory vyšší než česká nejvyšší hora. 

Kde se ubytovat? 

O ubytování v Nízkých Tatrách skutečně není nouze. Buď se můžete ubytovat v hotelu Tri Studničky nebo ve Ski & Wellness Rezidenci Družba, který se nachází přímo u sjezdovky. Případně se obraťte na cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *