Pohodová dovolená v Moravském krasu

Moravský kras se v období letních prázdnin stává každoročně cílem mnoha turistů. Na své si zde přijdou milovníci přírody stejně jako ti, kteří dávají přednost kulturním akcím.

Co stojí za pozornost v Moravském krasu?

Velikým lákadlem je propast Macocha, Punkevní jeskyně s možností projížďky na lodičkách, Skalní mlýn, ale i další, méně známá místa. Za pozornost jistě stojí Alexandrova rozhledna v Adamově nebo jeskyně Výpustek. Ideální volbou je také pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou aktivně a samozřejmostí jsou pro ně dlouhé cyklovýlety. Oblast Moravského krasu je protkána sítí cyklostezek, které jsou vhodné jak pro zkušené cyklisty, tak také pro rodiny s dětmi v cyklosedačkách nebo vozících. V horkých dnech je hojně vyhledáván také aquapark v Blansku, případně v Kuřimi. Právě Blansko je pro návštěvníky Moravského krasu důležitým místem, jelikož se zde nachází vše potřebné. Kromě výborné dostupnosti jak vlakem, tak autobusem, zde najdete také zámek, muzea, nemocnici a všechny potřebné obchody.

Levné ubytování v Blansku

Budete-li chtít najít ubytování Moravský kras v hezké kvalitě a za příjemnou cenu a upřednostňujete pobyty v hotelu, před bydlením v soukromí, pak by vás mohla zaujmout nabídka ubytování Hotelu Probe, který se nachází právě v Blansku. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, k dispozici je vlastní parkoviště a úschovna kol. Stravování si můžete zajistit přímo v hotelové restauraci. Více informací najdete na stránkách www.hotelprobe.cz. Pokud si budete chtít najít ubytování Blansko ještě na toto léto, nenechávejte to na poslední chvíli. Na druhou stranu, pokud raději obdivujete krásy podzimní přírody, pak si zde můžete zarezervovat ubytování na hezkou podzimní dovolenou, kdy má příroda Moravského krasu své jedinečné kouzlo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *