New York – město plné mrakodrapů

New YorkDlouhá léta se New York mohl pyšnit nejvyšší budovou světa. Ale toto prvenství bylo překonáno a dnes ve světě stojí i vyšší budovy. I přesto patří mrakodrapy mezi hlavní symboly New Yorku a tuto metropoli si bez mrakodrapů nedokáže nikdo představit. Jestliže milujete cestování, pak zavítejte také do této metropole, která má kromě mrakodrapů co nabídnout. V dnešním článku se však podrobněji podíváme právě na mrakodrapy.

Jestliže se chcete podívat do New Yorku, měli byste mít alespoň základy angličtiny. Výuka angličtiny Ostrava vám poskytne základy a v tomto městě se snadno dostanete do mluvené angličtiny. Budete obdivovat zdejší památky a také již zmíněné mrakodrapy. Nejznámější budovou je Empire State Building. Jedná se o dominující mrakodrap, který se může pyšnit 102 patry. Tyčí se na páté avenue a po celých čtyřicet let se jednalo o nejvyšší budovu na světě. Jeho stavba byla zahájena v roce 1930 a trvala neuvěřitelný jeden rok. Na stavbě mrakodrapu se podílelo 3,5 tisíce dělníků.

Od počátku Empire State Building byla budova, která sloužila k administrativě. Nacházela se zde řada kanceláří. Dvě patra byla zpřístupněna veřejnosti, aby si udělala vyhlídku z této ojedinělé budovy. V současné době je k dispozici 20 tisíc prostor pro úředníky, přičemž pohyb mezi jednotlivými patry zajišťuje 73 výtahů.

Vysokou budovou se stala také budova Chrysler, která se tyčí do výšky 319 metrů. Její stavba byla dokončena o rok dříve než mrakodrapu Empire State Building. V současné době je budova Chrysler považována za nejkrásnější stavbu v New Yorku a určitě stojí za zhlédnutí. Mladou budovou je New York Times Building. Stavba této budovy trvala přes čtyři roky.

Doporučujeme navštívit nejen New York, ale vydejte se i do dalších měst. Velmi oblíbená je dovolená Londýn, která nabízí také možnost zlepšit si anglický jazyk. Každé město má své přednosti a každé má co nabídnout, ať už Londýn či New York.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *