Nový Citroën C3 zaujme svým designem i výkonem

citroenFrancouzský výrobce automobilů Citroën je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën. Ve svém portfoliu má celou řadu vozidel, ze které si vybere jak milovník rodinných automobilů, tak i příznivce výkonných vozidel.

Nabídka je opravdu pestrá. Jedním z nejoblíbenějších modelů je nový Citroën C3, který si vás podmaní nejen svým designem, ale také technickou stránkou. Na toto vozidlo se v dnešním článku podíváme podrobněji.

Na první pohled vás Citroen C3 zaujme svým exteriérem. Pro tvar nového Citroënu C3 jsou typické čisté a protáhlé linie, které jsou charakteristické svým stylem. Vozidlu nechybí elegance a dynamika. Délka vozidla zůstala pod čtyřmi metry, a to konkrétně na 394 centimetrech. Šířka automobilu je 173 centimetrů a jeho výška sahá do 152 centimetrů. Současným trendem je neustále automobily zvětšovat, čemuž se ale automobilka chtěla vyvarovat, aniž by se to projevilo na nedostatku místa. Právě naopak, interiér nabízí dost prostoru pro pasažéry.

Motory nového Citroënu C3

K dostání jsou modely v benzinovém a dieselovém provedení. Jestliže chcete automobil v benzinu, nabízí se vám motory 1.0 VTI 68, 1.2 VTI 82, 1.6 VTI 120 AT a poslední 1.6 VTI 120. Z dieselových motorů si můžete vybrat 1.4 E-HDI 70, 1.4 HDI 70 a jako poslední 1.6 E-HDI 90. Dejte své staré auto na výkup autovraků a investujte do kvalitního vozidla, s nímž si budete užívat ojedinělý pocit z jízdy.

A rozhodně nesmíme opomínat interiér tohoto vozidla. Bude na vás dýchat elegance a dynamika ihned po usednutí na místo řidiče. Křivky jsou v interiéru hladké a vyzdvihují jednotlivé prvky. Nelze opomenout multifunkční displej a další přístroje, které usnadňují jízdu. Nový Citroën C3 nabízí pohodlí a dostatek prostoru pro pět pasažérů včetně řidiče. Nadchne vás také prostorný zavazadlový prostor, který nabízí objem tři sta litrů.

Pak stačí ještě koupit kvalitní pneumatiky a můžete jezdit na výlety s celou svou rodinou. S novým vozidlem Citroën C3 se vám bude jezdit jedna radost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *