Jak se zabavit deskovými hrami?

Myslíte si, že jste nadprůměrně chytrý a světa znalý, ale nechce se vám riskovat a chodit do Milionáře? Tak si nejdříve vyzkoušejte deskové hry, které můžete vyhrát jenom díky svým znalostem či znalostem vašeho týmu. Svoje know-how můžete ukázat v mnoha deskovkách, které vaše vědomosti prověří přede všemi. Mezi nejznámější z nich jistě patří Česko, kde se setkáte s otázkami ohledně naší domoviny, a to ze všech možných kategorií.

aktivityNa přetřes přijdou vaše znalosti naší přírody, kultury, měst, historie, sportu a dalších kategorií. Jelikož tato hra si okamžitě získala mnoho příznivců, dnes si můžete pořídit i některou její obdobu. Není samozřejmě potřeba mít „základní hru“, zde na sebe hry nenavazují. Takto můžete vyzkoušet například vědomosti o Českém filmu, Světovém filmu, doplnit si otázky hrou Zlaté Česko nebo si tuto hru zahrát i s vašimi dětmi, které mohou zkoušet odpovídat na otázky z Česko junior.

Buďte zlatým hřebem každé párty

I některé párty si neobejdou bez pomoci deskových her, které zábavu mohou posunout na úplně jiný level. Například se jedná o hru Aktivity, která kombinuje ve své základní podobě schopnost vysvětlovat pojmy pantomimou, kreslením nebo mluvením. Pracujte samostatně nebo v týmech, ale pospěšte si, než vyprší čas. Dnes už má tato hra opět několik variant, ve kterých najdete další slova a v nejnovějším vydání hry Aktivity najdete i novou kategorii, ve které budete mít vysvětlit zadané pojmy prostřednictvím zvuků.

Na podobném principu je založena párty hra Alias, ve které se rovněž snažíte ostatním osvětlit určité pojmy, aniž byste jim je rovnou řekli. Do třetice potom můžete vyzkoušet hru Times up, ve které budete muset v časovém limitu podat co nejlepší výkon, aby vaši spoluhráči uhodli co nejvíc slov, která předvádíte.

Jestliže preferujete internetovou zábavu, zkuste browser hry.

Takové deskové hry jsou doslova tahounem každé párty a zvládnou hravě rozproudit zábavu v naprosto každém kolektivu. Ať už je vám dvacet nebo padesát, budete se královsky bavit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *