Herní počítač pod stromeček

Vánoce jsou všeobecně vnímány jako svátky klidu a pohody. Nicméně pravým opakem se pro většinu lidí stává období, které jim předchází. Televize a supermarkety nás od konce září začínají krmit prvními vánočními nabídkami a vyzdobenými stromečky, pod nimiž se nachází hromada úhledně zabalených dárků. A právě shánění vánočních dárků se může záhy proměnit v noční můru.

Nikdo z nás si určitě nepřeje koupit dárek, který se mine účinkem a výsledek trápení Vašich mozkových závitů nakonec skončí zastrčený hluboko ve skříni anebo hůř – v odpadkovém koši.

Pokud máte přítele, manžela nebo dítě, jehož největším koníčkem je sezení u počítače a hraní her, je vybírání dárku o to složitější. To ovšem nebude platit po přečtení tohohle článku. Ideálním dárkem pro PC nadšence je totiž herní počítačová sestava.

V čem se liší od normálního PC?

Logická otázka, která napadne každého neinformovaného čtenáře. Herní počítač se od svého běžného sourozence liší zejména výkonností jednotlivých částí.

herní počítačová sestava

Především jde o výkonnou grafickou kartu. Je důležité myslet na to, aby neměla příliš nízkou kapacitu paměti. Platí totiž, že s rostoucí kapacitou roste i výkonnostní potenciál grafické karty. Ideální je rozpětí mezi 4 až 8 GB.

Ke kvalitní grafické kartě je potřeba také výkonný procesor, protože jedno bez druhého nikdy nebude fungovat podle představ. Dva nejznámější výrobci procesorů jsou Intel a AMD. S jejich komponenty máte spokojenost zaručenou.

Operační paměť uchovávající zpracovaná data a spuštěné programy se doporučuje o velikosti minimálně 8 GB.

Nemalou roli hraje kvalita příslušenství k samotnému hernímu počítači (monitor, klávesnice, herní ovládače, myš, sluchátka, …), ale také konektivita. Konektivitou jsou myšleny možnosti propojení (USB, HDMI, WiFi, Bluetooth, VGA, …).

Zkráceně tedy vyplývá, že počítač na hry zajistí svému majiteli nesrovnatelně větší požitek z hraní než běžný počítač.

hernímu počítači

Výběr herního PC – Na co si dát pozor?

Je třeba si dopředu uvědomit, jestli bude počítač využíván aktivně anebo jen nárazově. To má samozřejmě vliv na výslednou investici a výběr ideálních propozic.

Když už jsme u investic, zásadní otázkou také je, kolik hodláte koupi herního PC obětovat. Ceny se totiž mohou u jednotlivých modelů výrazně lišit (až v řádech několika tisíc korun).

Nezapomínejte také, že koupí samotného PC to nekončí. Je nutno počítat s jistou finanční rezervou na monitor a ostatní příslušenství.

Neméně důležité je samozřejmě pohlídat si kvalitu a výkonnost součástí počítače, aby skutečně sloužil svému účelu.

Repasované herní PC aneb Jak ušetřit peníze

Skvělý způsob, jak ušetřit a zároveň získat osvědčenou kvalitu, je koupě repasovaného herního počítače. Určitě si teď říkáte, že použité zboží bude jistě závadné. Není tomu tak.

Každé repasované herní PC prochází náročným testováním, při němž vadné díly nahrazují nové. Navíc se většinou jedná o počítače na hry z předváděcích akcí, leasingů nebo vrácené v zákonné lhůtě. Takže o špatném stavu rozhodně nemůže být řeč.

Koupí repasovaného herního počítače dokonce ušetříte až 70 %! To už přeci jde, ne? Vybrat si můžete např. na stránce www.incomputer.cz , kde se na prodej repasované výpočetní techniky specializují.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *