Jak vybrat ten správný koberec do dětského pokoje?

Zařizujete dětský pokoj a přemýšlíte o nejvhodnějším materiálu na podlahu? Z hlediska trvanlivosti by nejlepším typem podlah pro dům s malými dětmi byly tvrdé a nevláknité materiály, jako je laminát, dřevo, vinyl nebo keramická dlažba. Praktičnost je ovšem vykoupena značným nepohodlím. Děti, především batolata a předškoláci, tráví na podlaze spoustu času a na tvrdé chladné podlaze se jim moc příjemně hrát nebude. Proto jsou koberce a koberečky důležitou součástí heren a dětských pokojíčků. 

Při výběru koberce do dětského pokoje dbejte na to, aby byl zhotoven z kvalitního materiálu, lehce udržovatelný a neměl moc vysoký vlas. Pokud chcete, aby vám koberec vydržel dlouho hezký, vždy dodržujte doporučované metody čištění, jaké udává výrobce na visačce, čímž předejdete poškození koberce. Opravdu malé děti velmi často nadrobí a dostávat drobečky z vysokého vlasu koberce zabere spoustu času. Pro rodiče batolat je dobré, když je koberec opatřen protiskluzovou spodní stranou, anebo ho dodatečně opatřete lepící páskou, která zabrání klouzání koberce. Je jich na trhu spoustu druhů. 

dětský koberec farma

Nejenže nabídnou pohodlí, ale kusové koberce, jako je například dětský koberec farma, mohou použít jako součást hry. Domečky, ohrádky pro zvířátka i silnice pro farmáře na traktoru přímo pobízí ke hře. Pokud vaše dítko raději staví garáže a závodí s angličáky, či skáče panáka, na webové stránce https://www.vopi.cz/detske-koberce/ mu můžete vybrat ze spousty herních koberců, které budou stimulovat ke hraní. Také jistě oceníte, že nemáte odřená kolena od plovoucí podlahy, až budete se synem závodit, kdo z vás dojede první do garáže. 

Pokud máte doma odrostlejšího teenagera s vyhraněným vkusem a ten si přeje vysloveně modrý nebo zelený koberec, můžete mu dopřát koberec podle libosti. Na výše uvedených stránkách najdete koberce všech možných dekorů a barev, a tak bude velmi snadné sladit koberec se zbytkem interiéru. Nebojte se, dnešní koberce jsou vyrobené z kvalitních materiálů a jejich údržba je snadná. Dříve se od koberců ustupovalo, ale nic nezútulní místnost tak, jako právě koberec.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *