Vánoční stůl: přísný zákaz pro zvířata

Otrava psa nebo kočky vánočními lahůdkami může vést k hodně nepříjemným následkům. Stačí trocha majonézového salátu, cukroví nebo kus čokolády, a máte „o zábavu postaráno“: zoufale hledat o Vánocích otevřenou veterinární ordinaci je hrůza, co si budeme povídat. SOS-řešení však existuje – dozvíte se o tom z článku.

EnteroZOO

Na začátku je důležité říct základní věc: za žádných okolností by se zvíře nemělo dostat k tomu, co máte na sváteční tabuli – nepřinese mu to totiž nic, kromě následných zdravotních potíží. Vy zase rychle zapomenete na rozdávání dárků, a místo koukání na pohádky pod stromečkem budete další dny řešit krizový zdravotní stav vašeho mazlíčka. 

Existuje ale několik způsobů, jak předejít tomu, aby vám pes vlezl do misky s bramborovým salátem.

1)      Zvíře musí být poctivě nakrmeno, aby nemělo hlad a chuť najít si něco  k zobání. Když tak mu dopřejte dvojitou porci oblíbených granulí – na Vánoce se přece jí hodně, ne?

2)      Vyvenčete psa před tím než se posadíte ke stolu a začnete s jídlem a dárky. Během delší procházky „si vybije baterky“, a tak nebudete muset hlídat ho každou vteřinu.

3)      Pokud máte doma opravdu neúnavné a zvídavé stvoření, které vám stejně bude sedět u židle a nedá pokoj, tak dejte na stůl i misku s pamlsky. Dostane přece něco ze stolu, bude mít pocit sounáležitosti, ale zase vy to budete mít pod kontrolou a budete si jistí, že dostal jen to, co mu prospěje.

4)      Pokud máte doma děti, vysvětlete jim, proč se nesmí dávat pejskovi cukroví nebo čokoláda.

Udělali jste všechno, ale nepomohlo to? Zmizela část sladkostí, kaprovy šupinky jsou všude po bytě, pes najednou leží v rohu a neprojevuje zájem ani o stromek, který vám před tím spadnul asi desetkrát za večer?

Nejspíš půjde o otravu.

A hned dobrá zpráva: než se váš mazlíček ocitne v rukou odborníků, můžete poskytnout pejskovi první pomoc sami, a to v podobě přípravku EnteroZOO.

EnteroZOO je gelový sorbent na bázi organické křemičité sloučeniny a čisté vody, který funguje jako houba: poté, co se dostanou do trávícího systému, částečky gelu navážou na sebe ty škodlivé (případně i víry a bakterie) a odvedou je z těla zvířete ven přirozeným způsobem, tj. se stolicí.

Přípravek naštěstí nemá chuť a zápach, takže nebude zvířeti jakkoli vadit. Podrobněji o tom, jakou dávku máte zvolit pro vašeho pejska, dočtete na našem webu.

Hezké Vánoce přejeme vám i vaším mazlíčkům!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *