Tipy na podzimní cyklovýlety

Současné krásné počasí, které je ještě stále více letní než podzimní přímo svádí k podnikání cyklovýletů. Pokud již máte za letošní sezonu našlapány stovky kilometrů, ale stále se vám to zdá málo, inspirujte se tipy na dva příjemné výlety. Jeden vás zavede do Krkonoš, druhý do Jizerských hor, ať už si vyberete kterýkoliv, prozkoumejte před odjezdem také nabídku na portálu Kamsi.cz, kde najdete zajímavé typy na ubytování v obou lokalitách.

Zejména nabídka na ubytovani.kamsi.cz/jizerske-hory/ se vám bude hodit, pokud se vydáte po stopách Járy Cimrmana. Cyklostezka Járy Cimrmana není příliš dlouhá, a proto ji bez problému zvládnou i méně zdatní cyklisté. Navíc ji tvoří 9 zastavení na místech, která připomínají Cimrmanovo působení kolem Tanvaldu. Poznáte jej zde jako stavitele, vizionáře, pedagoga a sportovce a v neposlední řadě také jako proroka. Pokud si najdete ubytování Jizerské hory, můžete se následně vydat také na skalní hrad Vranov, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Hrad je pro cyklisty velmi dobře přístupný. Se svou délkou skoro 400 metrů je považován za nejdelší a nejkomplikovanější skalní hrad na našem území.

Jestliže se vám však zdá taková projížďka málo náročná vydejte se do Krkonoš. Zdejší Labská stezka uspokojí i ty nejnáročnější cyklisty. Opravdoví nadšenci totiž mohou projet celou trasu čítající více než 1000 km, až do Cuxhavenu v Německu. Pro potřeby běžných cyklistů je však plně dostačující část vedoucí po území České republiky. Pokud si budete chtít projet část vedoucí přes Krkonoše, pak na vás čeká asi 70-ti kilometrová projížďka, během které budete mít možnost navštívit spoustu pamětihodností. Z toho důvodu se vám zřejmě nepodaří projet daný úsek během jednoho dne, takže se vám bude hodit nabídka na levné ubytování Krkonoše.

Určitě byste neměli vynechat barokní komplex Kuks s rozsáhlou bylinkovou zahradou. Kolo za autobus můžete na chvíli vyměnit ve Dvoře Králové při prohlídce zdejšího Safari a mimořádné architektonické dílo přehradu Les Království, si zdálky možná spletete spíše s hradem. Na posledním úseku z Vrchlabí k samotnému prameni Labe si můžete odpočinout na Labské boudě, kde také budete muset odložit kolo, protože až prameni se dostanete pouze pěšky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *