Vydejte se na prodloužený víkend do Slovinska

Nemůžete se už dočkat, až venku konečně vysvitne sluníčko a teploty se vyšplhají alespoň k patnácti stupňům? Jaro přináší mnohým skvělou příležitost k tomu, aby se mohli zase po zimní odmlce začít věnovat svým oblíbeným zájmům. Není výjimkou, že toto příjemné počasí využívají mimo jiné také k cestování.

ubytování SlovinskoPoznejte kouzlo Slovinska

Stále oblíbenější destinací mezi turisty se stává Slovinsko. Přijet do této přímořské země můžete na prodloužený víkend za horskou turistikou, relaxací u moře i za kulturou. Ať už se rozhodnete navštívit Slovinsko z jakéhokoliv důvod, jedno je jisté, tento malý stát rozprostírající se v podhůří Julských Alp Vás rozhodně nezklame. Během Vašeho eurovíkendu zde můžete shlédnout malebnou přírodou, užít si pobyt u moře nebo některého z místních jezer, pokochat se pohledem z hor na zelená údolí i se jen tak zastavit u vodopádů. Atraktivní je také pobřeží Slovinska, kam Vás zvou přístavní města Isola, Piran či Portorož. Tato města byla vystavena v benátském stylu a během jedné návštěvy Vás zaujmou svými úzkými a klikatými uličkami vedoucí do centra k plážím, která na Vás dýchnou svou teplou pohodovou atmosférou. Komfortní ubytování pro Vaše  toulky po Slovinsku můžete najít zde www.firmanazazitky.cz/eurovikendy/.

Nezapomeňte navštívit hlavní město Slovinska a užít si tamější atmosféru

Během Vašeho pobytu ve Slovinsku si nenechejte ujít ani příležitost k výletu do hlavního města Slovinska, kterým je Lublaň. Metropole Slovinska Vás překvapí maloměstským charakterem. Možná si stejně jako mnozí ostatní při vyslovení pojmu hlavní město představíte velké sídlo s množstvím obchodních domů, ucpané dopravní tepny a davy lidí, Lublaň je v tomto naprosto odlišná. Vše zde vyzařuje rodinnou a přátelskou atmosférou a celé město je krásně upravené. Spokojeni zde budete také s ubytováním Slovinsko. Romantickou atmosféru městu dodává řeka Lublanice. Město stráží Ljubljaniski grad. Z věže hradu se Vám naskytne skvostný výhled přes celé město až k Julským Alpám.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *