Úschovna pneumatik vám schová obutí. Kolik bude stát?

PneumatikyAby vaše pneumatiky zůstaly bez poškození, je potřeba mimo sezónu pneumatiky uskladnit do prostor nabízející perfektní podmínky pro skladování. Nemáte-li doma dostatek prostoru, kam byste mohli pneumatiky uskladnit, tento problém vyřeší úschovna pneumatik. Spousta pneuservisů nabízí možnost uskladnění pneumatik. V dnešním článku se tedy podíváme, jak by se měly pneumatiky správně skladovat a na kolik vás uskladnění vyjde.

Jak správně uskladnit pneumatiky?

Pokud dojde ke špatnému uskladnění pneumatik, pak začne pneumatika praskat a tvrdnout. Jestliže chcete, aby si letní či zimni pneu zachovaly své dokonalé vlastnosti, musí být při skladování dodržená určitá pravidla. Místnost, ve které jsou pneumatiky uloženy, by měla být dobře větraná, suchá a hlavně by se měla teplota pohybovat v rozmezí od 10 °C do 25°C. V místnosti by neměly být žádné chemikálie, které by nenávratně letní a zimni pneu poškodily.

Z tohoto důvodu dává spousta lidí uskladnit pneumatiky do firem, které tuto službu nabízí. Firmy totiž ví, jak pneumatiky uskladnit. Nabízí ideální prostory.

Stejně jako když chcete vyměnit tlumiče pérování na svém vozidle Ford Mondeo, navštívíte automechanika, který této oblasti rozumí. A proto navštivte odborníka, který rozumí uskladnění pneumatik.

Ceny uskladnění pneumatik

V Praze existuje celá řada společností, která má ve svém portfoliu služeb uskladnění pneumatik v souladu s normou ISO 2230. Tyto firmy uskladní vaše pneumatiky ve správné poloze. Díky tomu můžete prodloužit pneumatikám životnost a vyhnout se tak nečekaným výdajům. Koupě nových pneumatik je poměrně finančně náročná.

Budete-li vybírat v Praze firmu, která vám pneumatiky uskladní, rozhodujícím faktorem se stane hlavně cena. Ceníky se uvádí zpravidla za každý den uskladnění, ale některé uvádí za měsíc uskladnění a podobně. Průměrně se cena pohybuje kolem 1,50 Kč za den za celou sadu pneumatik (což jsou 4 pneumatiky). Některé firmy však nabízí pevnou sazbu uskladnění, která se pohybuje za sadu pneumatik kolem 500 Kč až 700 Kč.

Nemusíte si tedy brát žádný úvěr na auto, abyste si uskladnili pneumatiky mimo sezónu. Částky nejsou nikterak vysoké a o pneumatiky bude nejlépe postaráno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *