Kupte kvalitní matraci a spějte sladce

Dnes není ložnice pouze místem, kde strávíte noc. Ale je to místo odpočinku a regenerace. Načerpáte zde nové síly, odpočinete si, a pak se opět můžete pustit do svých oblíbených aktivit. Člověk v posteli stráví asi třetinu svého života, a tak je velmi důležité dopřát si pohodlí. V dnešním článku se podíváme, jak si zajistit kvalitní spánek.

Spánek je pro organismus velmi důležitý. Během něj načerpáte nové síly, odbouráte stres, přijdete na jiné myšlenky a zapomenete na své pracovní povinnosti. Pokud se ale ráno budíte ospalí, nevyspalí, s bolestmi zad a krční páteře, pak není problém ve vás, ale ve špatně vybraném lůžku.

Na matraci byste neměli šetřit

Výrazně spánek ovlivňuje matrac. Jestliže vás tedy trápí problémy se zády, je to signalizace toho, že byste si měli koupit novou matraci. Na trhu působí celá řada výrobců, kteří nabízí matrace, ale jak vybrat tu nejlepší? Nejde jednoznačně říct, která matrace má ty nejlepší vlastnosti na trhu, protože každému vyhovuje něco jiného.

Rozhodně byste neměli vybírat podle ceny. A také se neřiďte pravidlem, že čím je matrace dražší, tak tím lepší bude. Ba naopak, i levné matrace mohou být kvalitní.

Nejlepší je matraci vybírat ve specializované prodejně, kde vám může odborník poskytnout informace, doporučit vám tvrdost matrace a také materiál. Optimální tuhost matrace je dobrá proto, aby nedocházelo k ochabování zádového svalstva. Během spánku musí být páteř v přirozené poloze.

Typy zdravotních matrací

Velké oblíbenosti se v posledních letech těší zdravotné matrace, které jsou vyrobené z mnoha materiálů. Velký komfort a zdravotní efekt nabízí kokosové matrace, jejichž jádro je tvořeno kokosovým vláknem. Tyto zdravotní matrace se vyznačují perfektními termickými vlastnostmi a skvělou cirkulací vzduchu uvnitř. Na popularitě neztrácí ani matrace z líné pěny, které jsou pohodlné, reagují na teplotu a dobře se přizpůsobují tvaru těla.

Ale k dostání jsou také matrace latexové, pružinové či taštičkové. Nekupujte matrace v hypermarketech, ale spíše se obraťte na specializovanou prodejnu, kde vám poradí. Matraci také musíte správně zkombinovat s roštem a postelí.

Nahlédněte do Asociace českých nábytkářů a najděte si vhodného výrobce postelí. Nechte si udělat postel na míru, která vám bude vyhovovat jak rozměry, tak i designem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *