Jaké krmivo je ideální pro vašeho pejska?

krmivo pro psyNa trhu existuje spousta značek krmiv, a tak není lehký úkol se v nepřeberném množství zorientovat. Stačí, abyste měli pár základních znalostí, a výběr krmiva pro vašeho čtyřnohého přítele půjde snadněji. V dnešním článku se podíváme, jak při výběru krmiva pro psy postupovat.

Nejsou všechny granule stejné?

Spousta psů je krmena levnými granulemi, které jsou běžně dostupné v supermarketu. Výrobci propagují své granule jako ty nejlepší na trhu, ale přitom opak je pravdou. Granule, které jsou volně dostupné v supermarketu, jsou pouze „základní krmiva“, která sice koupíte za nízkou cenu a prakticky kdekoliv, ale kupujete je na úkor kvality.

V supermarketu můžete sehnat krmivo o hmotnosti 15 kg za pouhých 200 – 300 Kč, ale tato nízká cena je dána tím, že granule obsahují vysoký podíl rostlinné složky. Toto krmivo je nesnadno stravitelné, má nízkou energetickou hodnotu a může negativně působit na zdravotní stav vašeho psa.

V jaké cenové relaci se pohybuje kvalitní krmivo?

Kromě toho, že se na trhu objevují granule v nejnižší kvalitě, jak jsme již uvedli výše, existují ještě tři skupiny krmiv, které už nabízí vhodnější obsah. Jedná se o prémiové krmivo, superprémiové krmivo pro psy a klinické diety. Už granule z první kategorie mohou nabídnout vašemu pejskovi kvalitní výživu. Takové granule seženete v cenové relaci od 300 Kč do 1 000 Kč za 15 kg balení.

Vysoce kvalitní značková krmiva

Jestliže chcete mít svého psa ve skvělé kondici, pak kupujte pouze superprémiové krmivo pro psy, k jehož výrobě jsou použity pouze kvalitní výběrové suroviny. Tyto krmiva doporučuje také Česká asociace veterinárních lékařů. Takové krmivo seženete od 1 000 Kč za 15 kg balení. Psovi dodá vysokou energetickou hodnotu a navíc jsou tyto granule dobře stravitelné.

Pokud investujete do kvalitního superprémiového krmiva, ve výsledku ušetříte. Díky vysoké energetické hodnotě nebude váš pejsek tak rychle hladový, a tak bude jíst méně. Jedno balení vám tak vydrží poměrně dlouho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *