Jak vybrat matraci do dětské postýlky?

Dětská postýlkaPro miminka je velmi důležité pohodlné a zdravé lůžko. Každé dítě by mělo mít komfortní spaní, a to od narození až po dospívání. Během této doby totiž dítě roste, vyvíjí se a je potřeba, aby jeho páteř a ostatní části těla dostaly dostatečnou oporu. Ale vybrat správnou postýlku, postel a matraci je nelehký úkol. V dnešním článku se proto podíváme, jak vybrat matraci do dětské postýlky.

Než matrac koupíte, měli byste se poradit s dětským lékařem či ortopedem, který vám v této oblasti poskytne odborné znalosti a zkušenosti. Právě během spánku děti nejvíce rostou a vyvíjí se, a proto je potřeba nabídnout jim komfortní spánek.

Materiály matrací do dětské postýlky

Současný trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu materiálů. Velké oblíbenosti se těší matrace molitanové, latexové, kokosové či kombinace těchto materiálů. Žádané jsou zejména matrace, jež jsou opatřené antialergickou výplní, která slouží jako prevence před případnými alergiemi. Tradičními matracemi, které jsou na trhu nejběžnější, jsou sendvičové matrace, jejichž vnitřní část je tvořena z pevnějších materiálů a vnější část z měkčích materiálů. K výrobě těchto matrací jsou použity přírodní či syntetické materiály.

Váze dítěte se nejlépe přizpůsobí latexové matrace, které bývají středně tvrdé. Jedná se o elastickou matraci, která se po stlačení vrací do původní polohy. Kokosové matrace se mohou pyšnit svou vzdušností a výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi. Jestliže zvolíte matraci, která kombinuje kokosové vlákno s latexovou pěnou, vsadíte na jistotu.

Důležitým faktorem při výběru je také materiál potahu. Potah by měl být snímatelný a vypratelný. Je ideální koupit také prostředky, které zabraňují prosáknutí moči na matraci. Existují buď speciální chrániče, nebo nepromokavé plachty.

Kromě toho, že matraci budete vkládat do klasické postýlky, je vhodné ji vložit také do postýlky cestovní. Dnes je cestovní postýlka standardem pro každou rodinu, která ráda cestuje i se svými dětmi. Nezapomínejte však nabídnout i v této postýlce svému dítěti maximální komfort.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *