Angličtina je jazyk budoucnosti a my vím proč

AngličtinaRozhodli jste se, že prohloubíte své znalosti v cizích jazycích? Stojíte před rozhodnutím, jaký jazyk se vůbec učit? Říkáte si, že angličtinu dnes umí každý, a tak se chcete učit jiný cizí jazyk? Neměli byste se nechat od studia anglického jazyka odradit. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších jazyků, který uplatníte v osobním i pracovním životě. V dnešním článku se podíváme, proč byste se měli učit anglicky.

Anglicky se dnes mluví jednak ve všech anglicky mluvících státech, jednak ve všech státech, ve kterých je vysoká koncentrace turistů. Mezi anglicky mluvící země patří Austrálie, USA, Spojené království, Irsko, Kanada, Nový Zéland či Jihoafrická republika. Dokonce v Indii a Jižní Africe se angličtina stala jazykem úředním.

Dnes je anglický jazyk tak rozšířeným jazykem, který si prošel několika mutacemi. Často tedy můžete slyšet o takzvané „Czenglish“ či „Franglais“ a podobně. Jedná se o dialekty, které se nazývají dle původu země. Literatura se liší v tom, zda je jazyk druhý či třetí nejrozšířenější jazyk na světě. Hned po čínštině je angličtina uváděna často jako druhý nejrozšířenější jazyk světa. A to je důvod, proč je výuka angličtiny zařazena do výuky na základních a středních školách v České republice.

Kdy angličtinu využijete?

Uvedeme nejběžnější příklad, kdy angličtinu potřebujete. Cestujete-li do zahraničí a potřebujete se zeptat na cestu, není nic jednoduššího, než se zeptat kolemjdoucího. S turisty lidé často mluví anglicky, a proto byste měli mít alespoň základy tohoto jazyka. Angličtina je však komunikačním prostředkem mezi státními úředníky, technology, vědci, specialisty na informační technologii a podobně.

Spousta zaměstnavatelů dnes požaduje po svých zaměstnancích znalost alespoň jednoho cizího jazyka a angličtina je právě jedním z nich. Jazykové kurzy Český Těšín pořádají pravidelné odpolední kurzy angličtiny, na které se můžete přihlásit. Zlepšete své znalosti, získejte znalosti z angličtiny a využijte angličtinu v osobním i pracovním životě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *